+36-25/523-050 szervezes@nepfosuli.hu

Egyesületi

Híreink

Balkontól a madárfüttyig - pályázatot nyertünk

Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata pályázatot hirdetett a város lakóinak, közösségeinek és szervezeteinek. Olyan közösségi programötleteket, akciókat és eseményekkel lehetett pályázni, amelyek vagy a Szoborparkhoz kapcsolódnak,  vagy  pedig a város  természeti  sokszínűségét, vagyis a biodiverzitást erősítik. A Népfőiskola ez utóbbi témához kapcsolódva Balkontól a madárfüttyig című eseménnyel pályázott és elnyerte a támogatást. A június 10-én 17 órakor sorra kerülő szabadtéri rendezvényre szeretettel várunk kicsiket és nagyokat! Minden korosztály számára kínálunk érdekes és hasznos elfoglaltságot. A résztvevők - amellett, hogy kiskertet készíthetnek a balkonjukra erkélyükre, madáretetőket dekorálhatnak és várhatóan jól fognak szórakozni - a város további zöldítéséért és a város madaraiért is tehetnek. A részleteiről ITT OLVASHATSZ.

A Népfőiskola is ott volt a 2026-os Sugárúti Fesztiválon

Ott voltunk a 2026-os Sugárúti Fesztiválon is! Kicsik és nagyok szép számban látogatták meg a Népfőiskola helyszínét, ahol kedvükre válogathattak kvízeinkből, városismereti puzzle-okból, a legkisebbek is találtak színezni, megrajzolni valót. Mindeközben tartalmas beszélgetésekre, érdekes találkozásokra is sor került. Ezúttal a Családfakutató szakkörünk is bemutatkozott.

Érték és tudás a Népfőiskolán

Érték és tudás – rólunk írt a Dunaújváros Hetilap! Nagy örömmel osztjuk meg veletek a legfrissebb Dunaújváros Hetilapban megjelent cikket, amely bepillantást enged a Dunamenti Regionális Népfőiskola falai közé.

Húsvétról all inclusive

Hosszú és a témát mélységében feldogozó tudósításban számolt be a DUOL a Szenior Akadémián elhangzott húsvéti témájú előadásról. A részletek ITT olvashatók.

Stresszkezelés előadás újra

Léránt Erika klinikai egészség szakpszichológus előadására ezúttal is sokan voltak kíváncsiak. Az előadás felölelte a mindannapjainkban bennünket érő stressz forrásait, hatásait és egy kis extra is várt a résztvevőkre. Az előadás végén mindenki kipróbálhatta a relaxációt.
A stressz kezelésére több más módszer is rendelkezésre áll, melyek a későbbiekben visszatérünk. 

Tavaszi programjaink

A Dunaújváros Televízió kíváncsi volt a Népfőiskola tavaszi programjaira, e rövid tudósításból kiderül mire számíthatnak az érdeklődők.

Családfa kutató szakkör

Kedves Szakköri Tagok!
A Családfakutató szakkör február 25-i foglalkozása elmarad. Helyette március 11-én a szokott helyen és időben várunk benneteket, méghozzá mindkét csoportot együtt, amikor is az adatbázisokkal kapcsolatos tudnivalókról lesz szó.
Ezt követően áprilisban 15-én a Fejér Megyei Levéltárban fogadják a szakkör tagjait, ahol betekintést nyerhettek a levéltárak világába és megismerkedettek a levéltári kutatás kulisszatitkaival. A program szervezésével kapcsolatos információk a márciusi szakkör alkalommal  kerülnek megbeszéléser.

A betegségek és a stressz hatása a mindennapokban

Mindennapi rohanásunk során a stressz és a betegségek gyakran észrevétlenül telepednek rá az életünkre, felborítva testi-lelki egyensúlyunkat. Léránt Erika klinikai egészég szakpszichológus előadása abban segít, hogy megértsük ezeket a folyamatokat, és olyan gyakorlati megküzdési stratégiákat, stresszkezelési technikákat kapjunk, amelyekkel visszanyerhetjük kontrollunkat a mindennapok felett.
Szeretettel meghívunk a Dunamenti Regionális Népfőiskola következő ingyenes előadására, ahol ezt a mindannyiunkat érintő témát járjuk körbe.
Időpont: 2026. február 16. hétfő, 17:00
Helyszín: Dunamenti Regionális Népfőiskola (Dunaújváros, Kossuth Lajos u. 27/A)

Maszkok mögött - farsangi szokások a XX. század első feléből

Folytatódik a téli népszokásokkal való ismerkedés a Dunamenti Regionális Népfőiskolán!
Februári előadásunkban a maszkabálok, az alakoskodás, jelmezek és ételek, egyszóval a farsangi ünnepkör minden sava-borsa górcső alá fog kerülni.
Megismerheted az egykori szokásokat, régi jelmezeket, a farsangolást, sőt még a pentelei bőgőtemetést és a torkos csütörtököt is. Természetesen ezúttal sem maradhatnak ki az étkek, így ezúttal is egy igen ízletes előadásban lehet részed, Kronászt Margit, történész-muzeológus jóvoltából.
Várunk sok szeretettel a Dunamenti Regionális Népfőiskolán!
Az előadás díjmentes
Időpont: 2026. február 11, szerda 14 óra
Helyszín: Dunamenti Regonális Népfőiskola

2026 januári programjaink

Az új évben is szeretettel várunk mindenkit programjainkra. Folytatódik a Japán séta. A mozogni vágyók szerdánként reggel 8 órakor indulnak a Népfőiskol bejáratától. A Szenior akadémia IV. szemeszterén a karácsony után további ünnepeinkről, ünnepi szokásainkról szóló előadássorozat várja az érdeklődőket. A Családfakutató szakkör újabb tagokkal bővülve folytatja a munkát. Emellett vendégünk lesz dr. Gubánné Pintér Annamária és dr. Kondricz Péter is, akik a világot járva megélt izgalmas kalandjaikról mesélnek.

Emberek, értékek, összefogás – sikeres évet zárt a Népfőiskola

A 2025-ös esztendő bebizonyította, hogy az összefogásnak és a közös értékeknek megtartó ereje van. Beérett a többéves előkészítő munka: Népfőiskolánk újult erővel tért vissza a kistérség kulturális térképére.

Ezúton szeretnénk köszönetet mondani rendezvényeink minden résztvevőjének, önkénteseinknek, támogatóinknak: a Tomori Pál Főiskolának, a Lakitelki Népfőiskola Alapítványnak és a Kárpát medencei Népfőiskolai Hálózatnak, együttműködő partnereinknek: az Intercisa Múzeumnak, a Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskolának, a Déli Szomszldok Nyugdíjas Szövetkezetnek, az Adonyi Szociális Központnak, média partnereinknek: a Dunaújváros Onlinenak, a DSTV-nek, a Dunaújváros Hetilapnak, az Üdvözlettel Dunapenteléről és Hun Ursus oldalaknak.

Elkezdődött a Szenior Akadémia negyedik szemesztere

Az ünnepre készülés jegyében folytatja negyedik a szemeszterrel a Szenior Akadémia. Karácsony közeledtével a XX. század első felének ünnepi szokásaival kezdődött meg az előadás sorozat, melyben a továbbiakban a téli disznóvágások, a farsang és a húsvét kapcsán elődeink által gyakorolt szokásoknak, ceremóniáknak járhatunk utána Kronászt Margittal, az Intercisa múzeum történész-múzeológus munkatársával.

Mézeskalács sütésre fel!

Az Intercisa Múzeum és a Dunamenti Regionális Népfősikola közös ünnepi mézeskalács sütésre várta az óvodásokat és kisiskolásokat a múzeumban. A noveber végén kezdődött rendezvénysorozaton több ovics csoport és iskolai osztály is részt vett egyeztetett időpontokban. A népfőiskola önkéntesei örömmel segítettek a mézeskalácsok előkészítésében és a gyermekeknek a díszítésben. Amíg a süti megsült izgalmas előadást hallottak a gyerekek a karácsonyi szokásokról. A díszített és kisült mézeskalácsot mindenki haza vihette.

Szakmai napon jártunk Lakitelken

November 26-án részt vettünk a Kárpát-medencei Népfőiskolai Hálózat szakami napján Lakitelken, ahol a hálózat és a Lakitelki Népfőiskola Alapítvány vezetői mellett azokkal a népfőiskolákkal találkozhattunk, akik esélyt kaptak arra, hogy a hálózat tagjaivá váljanak. A tartalmas nap keretében a Dunamenti Regionális Népfőiskola is lehetőséget kapott a rövid bemutatkozásra.

A legújabb internetes csalások és a védekezés módja

November 27-én ismét a Népfőiskolán köszönthettük Nyíri Sándor rendőr főhadnagyot, rendőrségi tanácsost, bűnmegelőzési tanácsadót, aki a legújabb internetes csalásokra hívta fel a hallgatóság figyelmét, illetve bemutatta a lehetséges védekezési módokat is. A téma kapcsán izgalmas beszélgetés alakult ki a résztvevők és az előadó között. A téma folyamatosan aktuális. Akik az adatainkra, pénzünkre pályáznak folyton új trükkökkel, módszerekkel próbálkoznak, ezért fontos, hogy "képben legyen" minden internet használó.

Nyugdíj cunami - Mi történik ha elfogynak az aktív dolgozók?

Ezzel a figyelemfelkeltő címmel érkezik hozzánk a Déli Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet elnöke, Tóth Gabriella, aki előadásában az idősödő társadalom kihívásairól, a nyugdíjrendszer jövőjéről és a nyugdíjas szövetkezeti munka lehetőségeiről beszél majd.
Az alkalom nemcsak gondolatébresztő, hanem inspiráló is lesz – hiszen szó esik arról, miként maradhatunk aktívak, hasznosak és közösségben idősebb korban is.

Indul a Házi betegápolás előadás sorozat

Szeptember 10-én kezdődik a Szenior Akadémia őszi, immár harmadik szemeszterének keretében a Házi betegápolás előadás sorozat. Egy korábbi igény nyomán sikerült megszervezni, hogy a város legjobb szakemberei vezessék be a résztvevőket a téma elméletébe és gyakorlatába. A résztvevők száma ezúttal korlátozott, maximum 16 fő részvételét tujuk biztosítani.

Részletek a Facebook csoportban IDE KATTINTVA!

Sokan mozdultak velünk a Ligetben

A Dunaújvárosi Televízió tudósított a Mozdulj velünk a Ligetben! című családi rendezvényünkről is, ahol szép szűmmal jelentek meg a tornázni vágyók. A tavalyi Liget-torna után ez a rendezvényünk is nagy sikert aratott a résztvevők körében. Az elkészült szerkesztett felvételeket a videóban láthatjátok.

Megkezdte munkáját a Családfakutató szakkör

Augusztus 29-én kezdte meg munkáját a Családfakutató szakkör minden várakozásunkat felülmúló létszámmal. A lelkes csapat két részre bomlott, egy haladó csoportra, akik már komolyabb tapasztalatokkal rendelkeznek és egy kezdő csoportra, akik most szeretnének beletanulni a kutatás rejtelmeibe. 

A szakkörben történő részvétel ingyenes, de REGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT.
A részletekért KATTINTS IDE!

A Római Piknikről mégegyszer

A Dunaújvárosi Televízió stábja forgatott a Római pikniken, a szerkesztett adást a Facebookon is közzé tették, most itt is bemutatjuk.

Átadtuk a Rajzold meg a nyarad rajzverseny díjait

Véget ért a Dunamenti Regionális Népfőiskola nyári rajzversenye, amelyet „Rajzold meg a nyarad!" címmel hirdettünk meg. Hatalmas öröm volt számunkra, hogy ennyi színes, vidám nyári élményt láthattunk viszont a beküldött rajzokon - köszönjük mindenkinek a lelkes részvételt!
Augusztus 25-én független zsűri értékelte a munkákat, kialakultak a helyezések, valamint a különdíjak. Az ünnepélyes eredményhirdetésre augusztus 27-én került sor az Intercisa Múzeummal közös rendezvényünkön, a Római pikniken.
A Resti Bisztró hamarosan kiállítást szervez a rajzokból, így mindenki újra megcsodálhatja őket! 😊
Óvodás kategória:
1. helyezett: Bencsik Izabella (óvodás csoporttal palacsintázás a Resti Bisztróban)
2. helyezett: Horváth Noel (1 pizza az Azzurro Pizzériában)
3. helyezett: Szűcs Alíz (Neon filctoll készlet a Népfősulitól+ ajándékutalvány a Kreatív Stúdió jóvoltából)
Iskolás korosztály:
1. helyezett: Sztakó Tamás (az iskolás osztállyal palacsintázás a Resti Bisztróban)
2. helyezett: Hungler Ádám (1 pizza az Azzurro Pizzériában)
3. helyezett: Brodmann Bendegúz (Neon filctoll készlet a Népfősulitól+ ajándékutalvány a Kreatív Stúdió jóvoltából)
Különdíjak (ajándékutalvány a Kreatív Stúdió jóvoltából)
Nagy Stella Jázmin
Komáromi Anna Szilvia
Varga Zsófia
Komáromi Bence Ferenc
Tokai Jázmin
Sohár Léna
Dzsudzsák Zsolt
Szőke Linett
Badi Kamilla
Aki nem tudott eljönni az eredményhirdetésre, a nyereményét átveheti következő héten is (szeptember 5-ig) a Dunamenti Regionális Népfőiskolán:
📍 Dunaújváros, Kossuth Lajos u. 27/A, az árkádok alatt.
🕘 Nyitvatartás: hétfőtől csütörtökig 9:00-15:00

Nagy sikert aratott a Római piknik

Nagy sikerrel zárult az Intercisa Múzeummal közös Római piknik elnevezésű programunk, melyről a Dunaújváros Online is tudósított. A beszámolót IDE KATTINTVA olvashatjátok.

Ugyancsak ebben a beszámolóban került közzétételre a Rajzold meg a nyarad rajzverseny eredménye, a nyertesek neve is.

A részleteket ITT IS olvashatjátok.

Aktuális programjainkról tudósít a DSTV

Augusztus 18-án a Dunaújvárosi Televízió stábja járt nálunk, és előzetest forgatott a közelgő programjainkról.
Terdik Péter szerkesztő Kronászt Margit történésszel, Mencsik Andrea mozgásterapeutával és Eglesz Kálmánnal, egyesületünk elnökével beszélgetett.

Elstartolt az első Japán séta csoport

Augusztus 6-án reggel elstartolt az első Japán séta csoport. A bátor vállalkozók a Népfőiskolától indulva elsétáltak a Vasmű kapuig és vissza az erdőn keresztül. Az egymást követő intenzív és lassabb szakaszok alaposan átmozgatták a résztvevőket. Köszönjük, hogy ilyen sokan velünk tartottatok! A jövő héten újra találkozunk – augusztus 13-án, szerdán reggel indulunk 8 órakor, ahogy most is. Ezúttal egy kis újdonsággal készülünk: a séta elején két csoportra válunk, hogy mindenki a saját tempójában tudjon haladni. Lesz egy gyorsabb és egy kényelmesebb tempójú csapat – válasszatok bátran!

Nyári-őszi programjainkról írt a a Dunaújváros Hetilap

Média támogatónk a Dunaújváros Hetilap ezúttal is egész oldalon mutatta be a nyári - őszi programjainkat. Ismerős és új rendezvényekkel, eseményekkel készülünk az új évadra. Újra találkozhattok előadóinkkal itt-ott más szerepkörben, de a megszokott magas színvonalon. Folytatódik a Szenior Akadémia a régóta várt házi betegápolás témakörével, elindul a Családfakutató Szakkör Kronászt Margittal, a spiritualitásról beszélgethetünk Kálmán Józseffel. A nyár végén időutazunk az ókori Római Birodalomba, Mozoghatunk Mencsik Andreával és a gyernmekeket is izgalmas foglalkozásokra invitáljuk. Szeretettel várunk téged is a programjainkra! Részletek hamarosan a Programok oldalon és Facebook csoportunkban.

Közgyűlést tartottunk

Május 14-én egyesületünk megtartotta évi rendes közgyűlését, melyen a jelenlévők elfogadták az elnökség 2024-ről szóló beszámolóját. Letelt a három év, melyre a jelenlegi elnökségi tagok mandátuma szólt, így tisztújításra is sor került. A résztvevők újra választották az elnökség tagjait, akik a bizalmat megköszönve bemutatták a 2025. év eddigi tevékenységét és vázolták a további terveket. A jó hangulatú közgyűlés végén egy csoportkép is készült.

Írt rólunk a Dunaújváros Hetilap

Média támogatónk a Dunaújváros Hetilap egész oldalon mutatta be a Népfőiskolát és tudósított tavaszi programjainkról. Beszámolt róla, hogy folytatjuk a Szenior Akadémiát a tavaszi szemeszterrel, ahol ismét Kronászt Margit történésszel találkozhatnak az érdeklődők, útjára indítjuk Egészségtudatosság előadás sorozatunkat Kálmán József természetgyógyász, fitoterapeutával, valamint más, hasznos információkat ígérő alkalmakat is tervezünk az újraélesztés és az internetes biztonság témakörében. Szeretettel várunk téged is a programjainkra!

Köszöntjük média támogatóinkat

Örömmel számolunk be arról, hogy média támogatókat köszönthet a Népfőiskola. A városban méltán népszerű orgánumok, a Dunaújváros Online, a Dunaújváros Televízió és a Dunaújváros Hetilap segítségével a jövőben szélesebb közönséghez juthatnak el programjaink. Köszönet érte.

A Facebookon is támogatóra találtunk a Hun Ursus oldalt jegyző Medvegy Szabolcs személyében, aki tudósít majd programjainkról. Neki is köszönjük a támogatást.

A természet patikája második előadás

A természet patikája második előadására január 23-án csütörtökön 17 órától kerül sor a Népfőiskola termében (Dunaújváros, Kossuth Lajos u. 27/A.)
Kostyák Eszter ezúttal arról fog beszélni, hogyan támogatják a természet patikájából beszerezhető gyógynövények az általatok választott betegségcsoportok kezelését, illetve a gyógyulást. Az általatok választott legnépszerűbb témák:
emésztés,
• vese máj,
• női és férfi problémák
A részvétel ingyenes.
Szeretettel várunk Benneteket!

A természet patikája

Szeretettel meghívunk Benneteket A természet patikája című előadásra, ahol az egészségtudatos életmód rejtelmeibe kaphatunk betekintést Kostyák Eszter epidemiológus Phd hallgató jóvoltából.

Bővebb információkat EZEN A LINKEN olvashatsz.

Lelki egészség Roadshow

Különleges programra kapott meghívást a Dunamenti Regionális Népfőiskola a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős szaktertületének képviselőitől 2024. október 17-én 09:00 órára.
A részleteket EZEN A LINKEN olvashatjátok.

A Veszteség feldolgozó Klub következő foglalkozása

A Veszteség feldolgozó Klub, következő foglalkozására 2024. szeptember 30-án 17 órától kerül sor. Szeretettel vár minden érdeklődőt Zászlós Ildikó veszteségterapeuta. A klub nyilvános, bármikor lehet csatlakozni. Bővebb információkat EZEN A LINKEN olvashatsz.

EgészségAblak workshop

Készülünk egy teljesen más témájú programmal, amit segítséget szeretne nyújtani egy igen hasznos applikáció használatához.
A részleteket EZEN A LINKEN olvashatjátok.

Mozogj fiatalosan! Aaerobic idősebbeknek Márfy Zsuzsival

2024. szeptember 25-én 17:30-tól a Petőfi ligetbe várunk minden mozogni vágyót felnőtt aerobic programra.
A részleteket EZEN A LINKEN olvashatjátok.

Elindult a Veszteség feldolgozó Klub

Zászlós Ildikó vezetésével elindult a Veszteség feldolgozó Klub, melynek első foglalkozására nyolcan jöttek el. A klub nyilvános, bármikor lehet csatlakozni. Bővebb informácikat EZEN A LINKEN olvashatsz.

Kitartó kincskeresők

Tegnap, azaz augusztus 28-án került sor a Rosti Pál és Pentelei Molnár János emlékév alkalmából megrendezett Családi-baráti Kvíz játékra, melyre négy csapat nevezett. A Petőfi ligetben elrejtett információk felkutatásával indult a játék, ezekben volt minden válasz a Kvíz kérdéseire. A résztvevők lelkesen vágtak bele a keresésbe. A kvíz kitöltéséhez komoly kitartásra volt szükség, de mindegyik csapat állta a sarat. A válaszok kiértékelése alatt Kronászt Margit történész, az Intercisa Múzeum munkatársa beszélt Dunapenteléről és az ide kötődő két jeles személyről. A győztesek - a Duó csapat, a Szép lányok ne sírjatok csapat és a Mama unokái csapat az Azzurro Pizzéria, a CsoKiss Manufaktúra és a Míves Ízek által felajánlott díjakat vehették át. Egy igazán izgalmas és tartalmas délutánt - estét tölthettünk együtt.

A folytatásban augusztus 30-án 17 órakor kezdődik a Veszteség feldolgozó Klub első foglalkozása, melyre ITT tudsz jelentkezni.

Lázas készülődés a Kvíz játékra

Alig zajlott le a gerinctorna programunk máris lázasan készítjük elő a Kvíz játékot, melyre családokat, baráti társaságokat, vagy akár spontán az alkalomra összeálló csapatokat várunk. A játékra előzetesen regisztrálni szükséges EZEN AZ OLDALON.

Kellemesen elfáradtunk

Augusztus 23-án 17 órai kezdettel lelkes mozognivágyók gyűltek össze a szabadtéri gerinctornára. A program utáni visszajelzések szerit a résztvevők amellett, hogy kellemesen elfáradtak, jól érezték magukat és nagyon hasznosnak találták a Mencsik Andrea mozgásterapeuta által bemutatott gyakorlatokat. Többen jelezték, hogy a soron következő programokra is jönnek, melyekről itt olvashattok.

Szenior Akadémia

A Dunamenti Regionális Népfőiskola Közhasznú Egyesület keretében újra élesztjük a Nyugdíjas Egyetem gondolatát. Szemeszterenként megújuló témákkal várjuk a Dunaújvárosban és a környékbeli településeken élő érdeklődőket.

Első félévünket/szemeszterünket a helytörténetnek szenteljük. A továbbiakban  is hasznos témákat tervezünk, melyek a hétköznapi teendőinkben jelentenek segítséget, mint például az otthoni betegápolás, a digitális készségek fejlesztése.

A részletes programot IDE kattintva olvashatod.

Aszfaltrajz délután

Ha valaki mostanában a Kossuth Lajos utcát a Petőfi ligettel összekötő árkádokon át közlekedik még néhány napig láthatja azokat az alkotásokat, amelyek 2024. július 16-án délután az Esőcseppekért Alapítvány által delegált kisebb és nagyobb művészek készítettek.

A gyerekek jó hangulatban „festették” aszfaltra a nyári témájú műveiket, néhol a szülők is kedvet kaptak a közös alkotásra.

Ezúton is köszönjük Kostyák Eszternek, az Esőcseppekért Alapítvány elnökének és a programon részt vett családoknak az együttműködését, részvételét.

Média megjelenés

Nyári programjainkról tudósít a DUOL helyi online hírportál. A cikk IDE kattintva olvasható.

Nyári program

Pályázatunk kapcsán elkészült a nyári program, melyre szeretettel várunk minden érdeklődőt.

Részletes ismertetők a Programok menüpontban.

Sikeres a pályázatunk

Örömhírrel érkeztünk, megkaptuk a pozitív visszajelzést a pályázatunkra. laughing
A magunk részéről máris elkezdtük a szervezést. Amint meg van minden program pontos időpontja, hírlevélben, illetve a facebook csoportban is közzétesszük.

Pályázunk

Pályázatot írt ki a Kárpát medencei Népfőiskolai Hálózat közösségi programok megvalósítására. Nagy lendülettel vetettük magunkat a pályázatunk előkészítésébe, amit sikeresen be is adtunk. Izgatottan várjuk az eredményt. Részletekkel később szolgálunk a Facebook-on információs csoportunkban és oldalunkon.

Új arculat készül

Megkezdtük a Népfőiskola arculatának megújítását. Elsőként a logót terveztettük újra, melynek variációit büszkén mutatjuk meg itt is. A honlap oldalain is már ezt láthatjátok.

Veszteség feldolgozó Klubot indítunk

A Veszteségeink előadáson felmerült igényre reagálva a nyáron útjára indítjuk a Veszteség feldolgozó Klubot Zászlós Ildikó vezetésével. A várhatóan havi egy alkalommal megrendezésre kerülő találkozón bárki részt vehet, aki érintve érzi magát. Részletekkel később szolgálunk a Facebook-on információs csoportunkban és oldalunkon.

Közösségépítés a neten

Aktív tagjaink és érdeklődőink részére Facebook csoportot hoztunk létre Dunamenti Regionális Népfőiskola néven, ahol aktuális információkkal, hírekkel eseményekkel szolgálunk.

Bővült a csapatunk

Kis csapatunk (Bondor Gyuláné, Rédei Andrea és Eglesz Kálmán mellett) Mencsik Andrea személyében önkéntes szervező - marketingessel bővült. Köszöntjük őt a Népfőiskolán és reméljük, hogy hosszú távon számíthatunk a közreműködésére.
Szervezői minőségében lehet hozzá fordulni információkért, találkozhattok vele a programok előkészítésében, és a programokon akár előadóként is. Ezen kívül olvashatjátok az ő posztjait a Facebook csoportban, illetve Facebook oldalainkon, valamint az általa küldött e-maileket.

Lakitelken jártunk

Meghívást kaptunk a Kárpát medencei Népfőiskolai Hálózat szakmai napjára, ahol a hálózat tagjai beszámoltak elmúlt évi tevékenységeikről. A hálózatot alkotó népfőiskolák értékadó, tartalmas programokkal szolgálták a hatókörükbe tartozó települések közösségeit. Népfőiskolánkat Eglesz Kálmán képviselte a rendezvényen.

Hírlevél feliratkozás

Belépek az Facebook információs csoportba

Közgyűlés

Május 22-én tartottuk meg soros közgyűlésünket, melyen a jelenlévők elfogadták az elmúlt évről szóló beszámolót és megvitatták a következő évre vonatkozó terveket.

Beszélgetések a népfőiskolán

Hagyományteremtő szándékkal indítjuk útjára az "Éld jobban az életed - Életminőség javító beszélgetések a Népfőiskolán" című programunkat. Beszélgetős esteket terveztünk sokakat érintő témákkal, melyekhez szakértőket is hívunk, akikkel a résztvevők megoszthatják tapasztalataikat, illetve kérdéseket tehetnek fel.

Sikeresen pályáztunk

Sikerrel pályáztunk Kárpát medencei Népfőiskolai Hálózat által kiírt pályázaton közösségi programok megvalósítására. Az egyesületünk benyújtott pályázata megkapta a támogatást egy - reményeink szerint - izgalmas új programra.

Sugárúti Fesztivál

Másodszor került megrendezésre a Sugárúti Fesztivál Dunaújvárosban, melyen Népfőiskolánk is képviseltette magát. A hagyományteremtő szándékkal létre hozott tavalyi után idén sokkal többen vettek részt ezen a napon.

Lépj be nyilvános Facebook csoportunkba

Ebbe a nyilvános csoportba szeretettel várjuk az érdeklődőket, valamint akik már részt vettek valamelyik rendezvényünkön.

Ide tesszük ki elsőként a legfrissebb információkat programjainkról.

Iratkozz fel hírlevelünkre

Aktuális programjainkról, híreinkről, részvételi lehetőségekről e-mailben is kaphatsz tájékoztatást. Nem küldünk kéretlen levelet, mi sem szeretünk ilyet kapni!

Csatlakozz hozzánk 

Legyél a közreműködőnk, segítőnk, támogatónk.

Iroda

2400 Dunaújváros
Kossuth Lajos u. 27/A

Kapcsolat

iroda@nepfosuli.hu

(+36) 25 523-050